Rozprávky - Autor - Pavol Dobšinský

Čítanie rozprávkových kníh pred spaním, alebo aj cez deň rozvíja detskú fantáziu, reč a slovnú zásobu. Nájdete tu aj naše klasické Slovenské rozprávky od našich najznámejších autorov ako je napríklad Pavol Dobšinský. Rozprávky vyberajte podľa veku a záujmom detí ako naprídklad zvieratká, princezné alebo autá. Vhodné je vybrať aj kolekciu rôznych rozprávok a dieťa vám ukáže, ktoré témy ho najviac bavia. 

Prečo je dôležité čítať malým deťom knihy?

Prečo je dôležité čítať malým deťom knihy?

Čítanie kníh malým deťom je ako otvárať dvere do sveta nekonečných možností. Okrem zábavy a dobrodružstva, ktoré ponúka každá stránka, má čítanie hlbší význam. Je to spôsob, ako podporiť ich rast a rozvoj v kľúčových oblastiach ako jazykové schopnosti, kognitívne procesy a emocionálny vývoj. Preto sa neváhajte pustiť do čítania s vašimi malými dobrodruhmi a spoločne objavovať kúzlo príbehov a poznania.


Čo sú to mierne opotrebované knihy?

V našom eshope pod pojmom "Mierne opotrebované" nájdete knihy, ktoré majú trochu obyté rohy, alebo sú jemne poškriabané na prednej alebo zadnej strane.
Cekovo je narušený iba veľmi jemne vyzuálny vzhľad a nijako neovplivňuje čítanie. Väzba je tiež v úplnom poriadku a nehrozí žiadne vypadávanie strán.