Urobme to celkom sami ako Artur a mila


Cena
5,90 €

Vydavateľstvo
IKAR

EAN
9788055161709

Na sklade
ks

Tieto malé knižky prinášajú viacero spôsobov, akými sa môžu deti učiť a nadobúdať väčšiu sebadôveru. Rodičia tu nájdu návody, ako s láskavým prístupom priviesť deti k tomu, aby vedeli vyťažiť čo najviac zo svojich vlastných skúseností, a aby takto dozrievali. viac

Montessori pre deti a rodičov
Podľa Márie Montessori, byť slobodný neznamená „mať možnosť robiť čokoľvek, čo sa nám žiada, ale skôr byť schopný uspokojiť svoje životné potreby bez toho, aby sme boli závislí na priamej pomoci niekoho iného“.
Nadobudnutie samostatnosti je kľúčovým prvkom celej montessoriovskej pedagogickej filozofie.
Pre dieťa je zo všetkého najdôležitejšie, aby sa naučilo robiť veci samo (samo sa obliekať, samo si naliať šálku mlieka alebo aj upiecť koláčik atď.), aj keď to na prvý pohľad vyzerá veľmi zložito, a pôsobí ako možný zdroj omylov a nehôd.
Pre rast a rozvoj niet nič lepšieho!
Táto malá knižka prináša príbeh blízky tomu, čo všetci bežne zažívame, so zámerom ukázať čitateľovi viacero spôsobov, akými môžu deti nadobúdať samostatnosť a sebadôveru vďaka jednoduchým každodenným činnostiam.
Rodičia tu nájdu návody, ako s láskavým prístupom priviesť deti k tomu, aby vedeli vyťažiť čo najviac zo svojich vlastných skúseností a aby takto dozrievali.

Parametre
Stav Nová
Vek od 4+
Téma Rozvoj dieťaťa
Väzba Pevná
Divízia Stonožka
Autor Isabelle Monnerot, Lydie Barusseau
Vydavateľstvo IKAR
Počet strán 50
Váha 262 g
Rozmer 170 x 210 mm
Ilustrácie Áno
Rok vydania 2018
Jazyk Slovenčina