Dejiny statočného národa slovenského

Cena
5,50 €

Pôvodná cena
7,90 €

Ušetríte
30% (2,40 €)

Vydavateľstvo
Perfekt

EAN
9788080468842

Na sklade
ks

Dejiny slovenského národa v jednej úžasnej knihe plnej ilustrácií. Je určená hlavne pre menšieho čitateľa a preto je im prispôsobená, ale na svoje si príde aj dospelý čitateľ. viac

Dejiny statočného národa slovenského sú debutom autorky Natálie Gálisovej, ktorá sa rozhodla posvietiť si na slovenské dejiny z celkom nového pohľadu. Vzdala sa akademického poňatia v prospech nadľahčeného, jednoduchého, zrozumiteľného, zábavného štýlu v duchu hesla, že história predsa nie je žiadna nuda.

V dvanástich kapitolách postupne predstavuje našich predkov, od najstarších a najchlpatejších, po tých dnešných, senzačne udržiavaných. Keďže je knižka určená najmä malým čitateľom, nechýbajú veselé obrázky a texty plné zaujímavostí, tajomností, pikošiek a príbehov, ktoré sa stať mohli, ale aj nemuseli.

Na svoje si prídu aj dospeláci, ktorí nepochybne zistia, čo doteraz netušili. Napríklad, akú obľúbenú nadávku používal Ľudovít Štúr či fakt, že známy smajlík je náramne podobný vlajke Mórica Beňovského. Knižka Dejiny statočného národa slovenského chce byť knižkou, ktorá deťom a ich rodičom predstaví naše dejiny spôsobom, že si ich jednoducho musia obľúbiť. Keď si ich obľúbia, budú mať radšej svoju malú zem a hádam aj ľudí v nej. A to na začiatok celkom stačí.

Parametre
Stav Nová
Väzba Pevná
Autor Natália Milanová
Vydavateľstvo Perfekt
Počet strán 168
Váha 380 g
Rozmer 143 x 193 mm
Ilustrácie Áno
Rok vydania 2018
Jazyk Slovenčina